AVTOSHKOLA24

Вода потрапила у бензобак. Що робити треба, а що ні?

ВОДА ПОТРАПИЛА У БЕНЗОБАК. ЩО РОБИТИ ТРЕБА, А ЩО НІ?

Поки пішоходи мокнуть під дощами, перестрибують калюжі та скасовують плани через зливи, автомобілісти із задоволеними усмішками продовжують розтинати дорогами. Але і для них існує ціла низка небезпек, які несе звичайна вода. В одній із попередніх статей ми розповідали, як уникнути затоплення машини — провісника влучення води в паливний бак та гідроудару двигуна. Але як вчинити, якщо вода все-таки дісталася вас?

Вода в паливному баку — бомба сповільненої дії, яку дуже бажано якомога раніше розмінувати. Особливо вона небезпечна для інжекторних та дизельних двигунів, які здатні повністю вивести з ладу. А будь-який інший двигун вона поступово псуватиме, знижуватиме потужність і глушитиме в несподівані моменти.

Насправді вода може потрапити всередину бака не тільки внаслідок затоплення машини. Ця рідина не принесе вам неприємностей, якщо пам’ятатимете про кілька важливих правил:

Заправляти завжди повний бак, особливо у туманну погоду. Якщо всередині залишається повітря, водяна пара в її складі рано чи пізно конденсується і перетвориться на рідину.

Заправляти машину якісним паливом від перевірених виробників. У протилежному випадку, через жадібність заправників вода може бути у складі пального.

У туманні дні не тільки заправляйте повний бак, а й по можливості продуйте його стисненим повітрям.

Слідкуйте за паливними фільтрами та вчасно робіть їх заміну.

Профілактика – штука класна, але іноді може дати збій. Але нічого страшного не станеться, якщо це вчасно помітити та оперативно відреагувати. Поширені симптоми води в баку: нерівна робота двигуна та утруднення при запуску двигуна. Помітили таке — скористайтеся одним із двох методів вирішення проблеми:

  • Повністю спустошіть бак та залийте його під зав’язку новим паливом. Робити це варто у сухому, теплому приміщенні.
  • Якщо в баку залишилося дуже багато палива і зливати його не хочеться – використовуйте спеціальні хімічні речовини, які можна купити в автомагазинах. Це тимчасовий та витратний спосіб для тих, хто дуже поспішає.

Також існує спосіб, який полягає в додаванні 300-400 мл спирту всередину повного паливом бака він зв’язується з водою, утворюючи горючу суміш. Спосіб підходить для старих автомобілів, але двигуни сучасних моделей таких експериментів можуть постраждати!

ЗАПИШИСЬ В АВТОШКОЛУ

ЗАПИШИСЬ В АВТОШКОЛУ